Szymon Grüner

Osobisty dziennik spisany w Nysie.

O czym dobrze pamiętać kupując auto używane?

2019-03-20 motoryzacja

Samochód z drugiej ręki to świetne rozwiązanie dla oszczędnych, a także dla tych, którzy ledwo uczą się jeździć. Pomimo tego, że pojazd używany z normy pozyskiwany jest jako auto „na jakiś czas”, należałoby dopilnować tego aby służył nam on względnie jak najlepiej. Na co opłaca się zwrócić uwagę w chwili kupna?

samochody

Środki ostrożności przy kupowaniu używanego auta

Przede wszystkim w chwili kiedy kupujemy pojazd z drugiej ręki należy utrzymać zdrowy rozsądek. Nie pchajmy się na doskonałe okazje – propozycje, które kuszą nas niedużymi cenami i przereklamowanymi opisami. Próbujmy też zakupywać samochód z drugiej ręki w miejscu, które cieszy się należytą renomą. Należałoby stawiać na dobry komis samochodowy lub giełdę, jaka dostarcza dogodne warunki kupienia oraz odsprzedaży. Jeżeli będziemy działać pochopnie to możliwe, że trzeba będzie jeszcze wyłożyć sporo dodatkowych pieniędzy na naprawę auta, zanim będzie się nim dało jeździć (warto przeczytać tutaj…).

Rozeznanie tematu

Aby wyłonić możliwie jak najświetniejsze wyjście, warto w porę określić ile zamierzamy wydać na tego rodzaju auto, jak również jakich rzeczy od niego oczekujemy. Korzystnie jest także zdecydować się na kilka określonych modeli i rozeznać się w Internecie jakie są ich podstawowe zalety, ale także i bolączki. Dzięki temu pośród dużej liczby propozycji szybciej wykryjemy tę ofertę, która jest przystosowana do osobistych wymagań.

Sprawdzenie samochodu

Każdy samochód z drugiej ręki, który stanie się przedmiotem naszego zaciekawienia, musi zostać przez nas wnikliwie przetestowany. Na spotkanie w kwestii sprzedaży samochodu należałoby wybrać się w towarzystwie fachowca czy kolegi, jaki ma rozległą wiedzę na temat samochodów, i który będzie umiał osądzić stan pojazdu, który pragniemy zakupić.

Jazda próbna

Pamiętać należy także, że przy kupnie jakiegokolwiek samochodu z drugiej ręki należy się nam jazda próbna. W jej trakcie można się przekonać, czy dane auto rzeczywiście realizuje nasze przewidywania, jak również spróbować czy komfort jazdy nim nam w ogóle przypada do gustu. Podczas tego rodzaju przejażdżki można też zdobyć niemało danych na temat stanu samochodu, m. in. ocenić, w jaki sposób działa skrzynia biegów i inne układy oraz akcesoria, mające poważne oddziaływanie na komfort oraz bezpieczeństwo jeżdżenia nim.